رفتن به نوشته‌ها

بهترین نرم افزار طراحی لوگو

نرم افزار طراحی لوگو بهترین فرصت برای کسانی است که میخواهند برای کسب و کار تازه راه اندازی شده خود، یک هویت ایجاد کنند. موردی که اغلب مشاغل در ابتدا یا میانه راه برای کسب و کار خود به آن احتیاج پیدا خواهند کرد.

اگر جزو افرادی هستید که نمیخواهید هزینه ی زیادی برای ساخت نماد تجاری خود بپردازید، ابزار یا نرم افزار طراحی لوگو یک گام شما را پیش می اندازد. اگر به دنبال بهترین نرم افزار طراحی لوگو هستید. در این مطلب با طراح من همراه شوید.

 

بهترین نرم افزار طراحی لوگو

ما نرم افزار های مختلفی را مورد بررسی قرار داده ایم و  از انجایی که انتخاب یک برنامه مناسب برای شروع و ترسیم بردار از موارد الزامی است، بررسی های اولیه کمک زیادی به شما می کنند تا در شروع کار پرقدرت و حرفه ای در ساخت هویت بصری گام بردارید. نرم افزاری که بتواند قابلیت سفارشی سازی بالایی در اختیار شما بگذارد تا ایده های مختلفی که در ذهن دارید را بتوانید در قالب یک شکل گرافیکی خلاقانه و جذاب پیاده سازی کنید.

در دنیای گرافیک نرم افزارهای زیادی هستند که شما را در مسیر ساخت اشکال گرافیکی و تصاویر جذاب هنری گرافیک همراهی میکنند. در زمینه ساخت نماد یا لوگوهای تجاری در میان ابزارهای مختلف، چند نرم افزار است که قابلیت های زیادی در این زمینه دارند و کار را برای افرادی که قصد اجرای ایده های بصری هندسی دارد کمک می کنند که در این میان 2 نرم افزار از قدرت و توانایی بالایی برخوردار هستند.

 

ابتدا Adobe Illustrator:

چرا ما این نرم افزار را به عنوان اولین گزینه انتخاب کردیم، Adobe Illustrator در یک دهه ی اخیر به عنوان پیشروترین نرم افزار ویرایش برداری شناخته می شود و به نوعی در این زمینه بازار را در میان طراحان لوگو قبضه کرده است. این نرم افزار به کاربر اجازه می دهد تا اشکال مختلف را با توجه به ایده ای که در ذهن دارد ایجاد کند و شکل نهایی را به صورت نامحدود در هر اندازه ای بزرگنمایی و کوچکنمایی کند.

Adobe Illustrator جزو برترین گزینه هاست، چراکه دسترسی به ابزاری مختلف در ایجاد اشکال، اعمال رنگ و … را برای شما آسان کرده است. طبیعی است که اگر به دنبال طراحی حرفه ای و سرعت بخشیدن به مراحل طراحی خود هستید نباشید این گزینه را نادیده بگیرید.

یکی از قابلیت های جذاب این نرم افزار، امکان اسکن تصاویر است. اگر چند ایده در سر دارید و یا انها را در بر روی کاغذ اجرا کرده اید و نمیخواهید مسیر را ابتدا در نرم افزار انجام دهید. به نظر این قابلیت یک ابزار حرفه ای است که میتوانید ایده ای که روی کاغذ ترسیم کرده اید را به تکامل برسانید و در هر کجا که نیاز است، ویرایشات لازم تا رسیدن به یک ایده ی کامل را اجرا نمایید.

همانطور که شاید مطلع باشید تایپوگرافی یک بخش مهم و اساسی از هر LOGO به شمار می رود و توجه به آن لازمه ی هر طراحی است. به همین دلیل ویرایش متون و اجرای فونت های متنوع در این نرم افزار است انقدر کامل است که اگر بخواهید به بخش تایپوگرافی لوگو خود بپردازید دست شما در این زمینه کاملا باز است. علاوه بر آن امکان اجرای رنگ های مختلف با توجه به سلیقه ی شما فراهم است.میتوانید ترکیب رنگ مختلفی در نرم افزار بر روی شکل ترسیم شده خود اعمال نمایید.
این نرم افزار در کشور هایی که قانون کپی رایت در آن ها رعایت می شود به فروش می رسد و می بایست به صورت قانونی آن را خریداری کنید. اما در کشور ما نسخه های کرک شده ی آن موجود است.

 

نرم افزار طراحی لوگو چیست؟

نرم افزار طراحی لوگو این امکان را فراهم میکند که اگر طراح حرفه ای هستید یا حتی یک کاربری که تخصص خاصی در زمینه طراحی آرم ندارد بتواند اشکالی را ایجاد تا به مقصود خود برسد، البته که در این زمینه توانایی استفاده از ابزارها، وجود خلاقیت در این زمینه دو مورد مهم محسوب می شود و فردی که توانایی بالایی در ایده پردازی دارد می تواند اثر ماندگار ترین برای هویت بصری یک شرکت، فرد یا برند تجاری ایجاد کند.

در حالی که طبیعی است می توانید با هر نرم افزار گرافیکی کار کنید و یک هویت بصری بسازید، اما استفاده از بهترین نرم افزار طراحی لوگو که راه گشا باشد و بر اساس برداری عمل کند بسیار مهم است. شاید شما بتوانید با نرم افزاری مانند نرم افزار فتوشاپ ساخت لوگو را انجام دهید؛ اما به دلیل اینکه فتوشاپ یک نرم افزار متخصص در زمینه ویرایش تصاویر است نمی توانید از آن به عنوان یک نرم افزار تخصصی ساخت لوگو استفاده کنید. نرم افزارهای تخصصی مانند Adobe Illustrator هم در زمینه ابزار های در دسترس تخصصی عمل می کنند و هم از نظر ساختار نهایی ایجاد طرح.

 

در این زمینه اگر تجربه ای در اختیار دارید در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

 

منتشر شده در مباحث گرافیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.